Manželská setkání 2024

,
Ms_24_plakat2

Máme radost, že i v tomto roce, v termínu 28.7. – 4.8.2024, budeme mít příležitost společně prožít Manželská setkání v malebném prostředí Moravského Toskánska v hotelu Selský dvůr ve Strážovicích (Strážovice 230, GPS: 49,008831 17,04103).

Manželská setkání je týdenní edukativně-relaxační setkání pro manželské páry zaměřující se na obnovu, prohloubení a posílení vztahů mezi manžely a v rodině. Celý koncept je založen na přednáškách zkušených manželských párů na základě odborných podkladů vycházejících z křesťanských principů a na jejich osobních příbězích. Nedílnou a podstatnou součástí celého konceptu jsou skupinky (celý týden ve stejném složení), kde mají páry prostor sdílet své zkušenosti, realitu i touhy a přemýšlet nad rozvojem svého manželství v rámci daných témat pod vedením vedoucího páru skupinky.

Součástí tohoto týdenního pobytu je i odpočinek a volnočasové aktivity páru nebo rodiny.

Vrtá ti hlavou, kdo se může zúčastnit?

Setkání je pro jakýkoliv manželský pár bez omezení délky trvání manželství, který chce udržovat anebo rozvíjet kvalitu svého manželství. Záměrem všech, jak organizačního týmu, tak i účastníků je, aby se vše odehrávalo v přátelské atmosféře podpory, vstřícnosti a otevřenosti, aby člověk v Boha věřící nebo i klidně nevěřící, mohl být ujištěn, že dobré manželství je sice dřina, ale dřina, která stojí za to. Pokud nemůžeš o sobě říct, že jsi člověkem věřícím, ale respektuješ víru druhých a chceš něco udělat pro kvalitu svého manželství, jsi vítán.

Těchto kurzů se za několik desítek let zúčastnilo v ČR přes 7000 manželských párů.

Nicméně, aby to dobře proběhlo i dopadlo, je základním předpokladem společná a dobrovolná účast obou manželů s motivací pracovat na svém vztahu. Tím se také předpokládá, že se budeme aktivně účastnit přednášek a skupinových setkání. Naše neúčast nebo sporadická účast bude narušovat vzájemnou důvěru, celkovou atmosféru a skupinovou dynamiku. Účast na všem ostatním programu je úplně dobrovolná. Vzhledem k ucelenosti programu nelze absolvovat jen část kurzu.

Pokud však prožíváš závislost na alkoholu a drogách, zápasíš s duševní nemocí nebo prožíváte v manželství nevyřešenou (trvající) nevěru, není kurz pro vás vhodný. Potřebujete svoji situaci řešit na mnohem odbornějších platformách.

A co nás teda čeká?

Můžeme se těšit na témata jako jsou priority v manželství, odpuštění, komunikace, naplňování potřeb, sexualita a několik dalších.

A co moje děti?

Pokud máte jen trochu možnost, doporučujeme, abyste si tento týden vyhradili sami pro sebe, aby jednou vaše děti mohly těžit z vašeho dobrého manželství.

Pokud však toužíte prožít tento čas společně jako rodina anebo nemáte možnost poslat děti k babičkám, dědečkům, tetám nebo strejdům anebo na tábor, můžete je vzít s sebou.

Pro děti do 6 let si sebou vezměte pečovatele (babička, dědeček, mládežník atd.). Pro děti od 6–12 let bude zajištěn po dobu základního programu (převážně dopoledne) program pod vedením zkušených instruktorů.

A děti nad 12 let, pokud s vámi pojedou, pro ně bude výzvou si vytvořit nějaký super program sami.

A kolik si na to vše odložit a kde se vůbec přihlásit?

Vzhledem k širší možnosti výběru úrovně ubytování se ceny pohybují mezi 3885, – / os. (11 let +) až 8610,- / os. (11 let +) za ubytování a cena za plnou penzi je 3360,- / os. (11 let +).

Přihlášení a veškeré podrobné informace o ceně pobytu, místě pobytu atd. najdeš ZDE od 15. 4. 2024.           

Kontakt na koordinátora pro rok 2024:

Jakub Chládek

Mobil: +420734360736

A něco málo informací navíc: FB Prima vztahy a video k MS.

Ms-24-plakat

Fotografie ubytování

Související

Yfj-yfj24-prihlas-fb

YFJ 2024 v České Třebové a okolí

Chtěli bychom tě pozvat na letošní YFJ. Pokud nevíš, co je YFJ, mrkni na naše stránky nebo YouTube a věříme, že se uvidíme! Letošní YFJ proběhne 2. 8. – 18. 8. 2024 v České Třebové a okolí. Přesnou adresu školy, kde budeme ubytovaní, ti dodáme v e-mailu před akcí. Účast...
čti dále
Ati_bozi_charakter_2024_a4

ATI zve na Studijní biblický týden s Johnem Peckhamem

Rádi bychom Vás pozvali na letní studijní biblický týden Adventistického teologického institutu, který proběhne v termínu 11. – 18. 8. 2024. Naším hostem bude adventistický teolog John C. Peckham. Pro náš studijní biblický týden vybral téma Charakter Boha, který je s námi. V dopoledních přednáškách se budeme věnovat povaze a charakteru Boha...
čti dále