Národní týden manželství 2024

,
1705690947303-57636cca-9c26-4001-8aa9-6ad7368e3514_1

Už za necelý měsíc, tedy v době od 13. do 19. února si v souvislosti s Národním týdnem manželství (dále jen NTM) bude naše společnost znovu připomínat nezastupitelný význam dnes těžce zkoušené instituce zvané manželství. K této bohulibé iniciativě bychom se letos, stejně jako v létech minulých, rádi připojili i my adventisté.

     Oddělení adventistické služby rodinám (dále jen ASR) ve spolupráci s nakladatelstvím „Advent“ pro členy svých společenství, ale nejen pro ně, připravilo útlou brožuru s názvem Biblické kořeny a křídla lásky“. Materiál obsahuje sedm pastoračně psychologických přednášek, které letos napsal teolog a manželský poradce Mgr. Radomír Jonczy, koordinátor služby rodinám Česko-Slovenské unie CASD. Přednášky jsou určeny k předčítání a rozhovorům v manželských párech, v rodinách, na setkáních rodin ve sborových společenstvích.

     Ve středu večer 14. února v 18,00 ve studiu Hope TV proběhne živé vysílání kontaktního pořadu, ve kterém si Radomír Jonczy bude o manželství a jeho významu povídat se svým hostem, křesťanským psychologem.

      Mnohé sbory v naší unii pro lokality, ve kterých žijí, ve spolupráci s městskými úřady, připravují na NTM zajímavé programy – přednášky vztahových odborníků, kurzy, semináře, koncerty, rodinné bohoslužby, zábavné programy pro děti… Pokud se k nim ještě budete chtít přidat, další možné nápady k uspořádání zajímavého programu NTM najdete na www.tydenmanzelstvi.cz. A pokud už nic podobného nestihnete, připojte se k NTM alespoň modlitbou za to, aby nám Pán Bůh manželství pro příští generace zachovati ráčil.         

                                                                                                                      Radek Jonczy a Petr Adame

Související

Yfj-yfj24-prihlas-fb

YFJ 2024 v České Třebové a okolí

Chtěli bychom tě pozvat na letošní YFJ. Pokud nevíš, co je YFJ, mrkni na naše stránky nebo YouTube a věříme, že se uvidíme! Letošní YFJ proběhne 2. 8. – 18. 8. 2024 v České Třebové a okolí. Přesnou adresu školy, kde budeme ubytovaní, ti dodáme v e-mailu před akcí. Účast...
čti dále
Ati_bozi_charakter_2024_a4

ATI zve na Studijní biblický týden s Johnem Peckhamem

Rádi bychom Vás pozvali na letní studijní biblický týden Adventistického teologického institutu, který proběhne v termínu 11. – 18. 8. 2024. Naším hostem bude adventistický teolog John C. Peckham. Pro náš studijní biblický týden vybral téma Charakter Boha, který je s námi. V dopoledních přednáškách se budeme věnovat povaze a charakteru Boha...
čti dále