Národní týden manželství 2024

,
1705690947303-57636cca-9c26-4001-8aa9-6ad7368e3514_1

Už za necelý měsíc, tedy v době od 13. do 19. února si v souvislosti s Národním týdnem manželství (dále jen NTM) bude naše společnost znovu připomínat nezastupitelný význam dnes těžce zkoušené instituce zvané manželství. K této bohulibé iniciativě bychom se letos, stejně jako v létech minulých, rádi připojili i my adventisté.

     Oddělení adventistické služby rodinám (dále jen ASR) ve spolupráci s nakladatelstvím „Advent“ pro členy svých společenství, ale nejen pro ně, připravilo útlou brožuru s názvem Biblické kořeny a křídla lásky“. Materiál obsahuje sedm pastoračně psychologických přednášek, které letos napsal teolog a manželský poradce Mgr. Radomír Jonczy, koordinátor služby rodinám Česko-Slovenské unie CASD. Přednášky jsou určeny k předčítání a rozhovorům v manželských párech, v rodinách, na setkáních rodin ve sborových společenstvích.

     Ve středu večer 14. února v 18,00 ve studiu Hope TV proběhne živé vysílání kontaktního pořadu, ve kterém si Radomír Jonczy bude o manželství a jeho významu povídat se svým hostem, křesťanským psychologem.

      Mnohé sbory v naší unii pro lokality, ve kterých žijí, ve spolupráci s městskými úřady, připravují na NTM zajímavé programy – přednášky vztahových odborníků, kurzy, semináře, koncerty, rodinné bohoslužby, zábavné programy pro děti… Pokud se k nim ještě budete chtít přidat, další možné nápady k uspořádání zajímavého programu NTM najdete na www.tydenmanzelstvi.cz. A pokud už nic podobného nestihnete, připojte se k NTM alespoň modlitbou za to, aby nám Pán Bůh manželství pro příští generace zachovati ráčil.         

                                                                                                                      Radek Jonczy a Petr Adame

Související

Parte pavel 2

Dočasně nás opustil bratr Pavel Hološ

Se smutkem, ale s nadějí na shledání, oznamujeme, že k dočasnému odpočinku ulehl náš bratr v Kristu Pavel Hološ. Rozloučení se uskuteční dne 23. 2. 2024 ve 13:00 v obřadní síni na hřbitově v Sokolově.
čti dále
Web_remes_ntm

Národní týden manželství 2024 na HopeTV

Letošní Národní týden manželství je již v plném proudu. Křesťanská internetová televize HopeTV Vám opět přinese rozhovor s odborníkem z oblasti rodiny a vztahů. Vedoucí Adventistické služby rodinám Radomír Jonczy si do studia pozve uznávaného psychoterapeuta Prokopa Remeše. Téma diskuze zní Hagioterapie v manželských vztazích. Sledujte přímý přenos ve středu...
čti dále