Sobotní škola: „Sdílení víry – radost a poslání“

,
Banner-aktuality-830-415

Co se vám vybaví, když slyšíte slova „misie“ či „evangelizace“? Jaká je vaše první reakce? Představíte si obětavé misionáře v džunglích exotických zemí? Nebo spíše násilné „pokřesťanšťování“ mnohých národů bezohlednými křesťany? Máte tato slova spojena s dalekou cizinou, nebo spíše s naší zemí a místem, kde bydlíte? Vyvolávají zmínky o misijní činnosti u vás radost, nadšení a touhu dělit se o svou víru, nebo spíše rozpaky, by i nechuť bavit se zase o něčem, „co by se mělo dělat“?

Ať už si na tyto otázky odpovíte jakkoliv, nemůže být pochyb o tom, že ten nejhlavnější důvod, proč chtěl mít Ježíš na zemi svou církev, byl ten, aby se evangelium o jeho zachraňující lásce mohlo rozšířit do celého světa. Proto dal svým následovníkům ono slavné pověření: „Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého a učte je, aby zachovávali všecko, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku.“ (Mt 28,19.20)

Mark Finley, jeden z nejvýraznějších adventistických kazatelů a evangelistů, připravil velmi zajímavé a podnětné materiály pro nové čtvrtletí Sobotní školy, které nesou název „Sdílení víry – radost a poslání“. Ve třinácti lekcích se snaží neopakovat jen různá křesťanská klišé o tom, že sdílení křesťanské víry je posláním či povinností všech věřících, ale snaží se toto téma představit jako skutečnou radost pro každého. Zároveň se nebojí otevírat diskuzi nad zásadními otázkami, které každého křesťana musí čas od času napadnout. Má naše misijní činnost vůbec smysl? Má dnes ještě vůbec někdo zájem o evangelium. A pokud ano, nemůže jej vést Bůh sám, i bez našeho přičinění? Proč bychom se měli modlit za druhé, když Bůh o nich stejně ví? Jak moc je důležité, co říkáme, a jak žijeme? Je schopnost „evangelizovat“ duchovní dar, který má jen někdo? A co ti ostatní?

Nad těmito tématy bude možné uvažovat každý týden při domácím studiu, ale také při setkávání Sobotní školy, které jsou součástí pravidelných sobotních bohoslužeb sborů Církve adventistů sedmého dne. Materiály ke studiu („Průvodce studiem Bible“) vychází opět v produkci nakladatelství Advent-Orion, a řadu doplňkových zdrojů můžete najít i na webu Sobotní školy.

Zároveň internetová televize HopeTV nabízí doprovodný seriál Bible pro dnešek, který ve 13 dílech nabídne rozhovory Jindřicha Černohorského s Janem Libotovským a Pavlem Šimkem právě na téma „Sdílení víry – radost a poslání“.

Související

Muzicka-yt-2021-1024x576-1

Online Muzička SZ

V sobotu 12. 6. 2021 poobede bude online vysielanie Detskej celoslovenskej bohoslužby (náhrada bežnej Muzičky). Príspevky do nej poslali deti z celého Slovenska. Pripojiť na vysielanie sa môžete zde. Záznam z vysielania bude dostupný na YouTube kanáli DSŠ – Služba deťom.
čti dále
Adventist-cs-centered-denim-1

Zasedání výboru unie v Brně 23. 5. 2021

Dne 23. 5. 2021 se konalo mimořádné zasedání výboru Česko-Slovenské unie v budově sboru Brno Střední. Již déle než rok probíhala jednání prostřednictvím videokonference. Nyní se členové výboru mohli sejít osobně, protože vládní nařízení v důsledku pandemie umožnila osobní setkání. Na úvod jednání oslovil kazatel Vlastimil Furst členy výboru zamyšlením z Božího slova....
čti dále