Teologická konference ATI 2022

,
Ati konference 2022 banner

„A tak církev v celém Judsku, Galileji a Samaří měla klid, vnitřně i navenek rostla, žila v bázni Páně a vzrůstala počtem, protože ji Duch svatý posiloval.“ (Sk 9,31)

Jednou z důležitých charakteristik rané církve je růst. Abychom nepodléhali pokušení růst zjednodušovat na prosté matematické úkony, tak text říká, že církev rostla vnitřně i navenek a vzrůstala počtem. Téma růstu tak před nás klade celou řadu otázek. Rosteme jako církev? Jaké jsou druhy růstu? Proč rosteme nebo proč nerosteme? A pokud nerosteme, lze něčím růst podpořit nebo mu naopak bránit? Tyto a podobné otázky si chceme klást na teologické konferenci, kterou pořádá Adventistický teologický institut.

Součástí konference budou přednášky, následné diskuze a závěrečná panelová diskuze. Přednášející nepřichází z pozice těch, kteří mají hotový recept, ale jako součást církve, která má své silné i slabé stránky, o kterých chceme společně diskutovat. Marek Harastej se bude věnovat obecně otázce růstu a druhů růstu v Bibli. Oldřich Svoboda si bude klást otázku, nakolik lze novozákonní modely růstu aplikovat na dnešní dobu. Michal Balcar s námi krátce zrekapituluje pohledy na evangelizaci v církevních dějinách. Lukáš Jureček a Jan Libotovský se zaměří na sbory v naší unii, které rostou, a budou hledat tajemství jejich růstu. Tomáš Dymáček představí svůj výzkum zaměřený na mladé lidi v naší církvi a František Kolesár se bude věnovat tématu, co je tzv. novým normálem po covidu.

V diskuzních skupinách se budeme věnovat výzkumu Tomáše Dymáčka, otázce církve po covidu nebo hledání osobní motivace pro evangelizační práci. Každý si bude moci vybrat téma, které mu je blízké a které ho zajímá.

Celou konferenci zakončí panelová diskuze se všemi řečníky.

Konference je naplánována na neděli 13.11.2022 ve sboru Brno-Střední na ulici Střední 10 a začíná v 9:00. Konec je plánovaný na 17:00. Účastnický poplatek 100 Kč zahrnuje cenu za sborník KOINONIA, který po konferenci obdrží všichni účastníci a příspěvek na pohoštění. Přihlašovat se je možné do 6. 11. 2022 zde.

Těšíme se na setkání a společné tázání po růstu církve.

Ati-rust-cirkve-teologicka-konference

Související

Web_remes_ntm

Národní týden manželství 2024 na HopeTV

Letošní Národní týden manželství je již v plném proudu. Křesťanská internetová televize HopeTV Vám opět přinese rozhovor s odborníkem z oblasti rodiny a vztahů. Vedoucí Adventistické služby rodinám Radomír Jonczy si do studia pozve uznávaného psychoterapeuta Prokopa Remeše. Téma diskuze zní Hagioterapie v manželských vztazích. Sledujte přímý přenos ve středu...
čti dále
1705690947303-57636cca-9c26-4001-8aa9-6ad7368e3514_1

Národní týden manželství 2024

Už za necelý měsíc, tedy v době od 13. do 19. února si v souvislosti s Národním týdnem manželství (dále jen NTM) bude naše společnost znovu připomínat nezastupitelný význam dnes těžce zkoušené instituce zvané manželství. K této bohulibé iniciativě bychom se letos, stejně jako v létech minulých, rádi připojili i my adventisté.      Oddělení adventistické...
čti dále