Zveme vás na 10. ročník ADRAběhu

,
Adraběh 2023 web casd 1440 x 600 px

Rádi bychom vás pozvali na výběh či vycházku v rámci benefičního ADRAběhu 2023, kterým letos můžete podpořit dobrovolnictví u dětí.

Moc se těšíme, že se setkáme a společně proměníme registrace a startovné ve zdravý pohyb a v pomoc potřebným dětem.

Před 20 lety bylo největší společenskou potřebou přinést radost dětem do nemocnic, zlepšit jim dlouhou chvíli čtením pohádek a společnou hrou. Doba hospitalizace se ale zkracuje, a také většina malých dětí má s sebou některého člena rodiny jako doprovod.

Zaměřili jsme se proto na jiné potřebné skupiny dětí.

Naši dobrovolníci jsou velmi důležitými kamarády dětí v dětských domovech a Klokáncích – zdejší děti dobře vnímají, že dobrovolník není zaměstnanec, ale věnuje se jim z vlastní vůle a zájmu.

Velmi si vážíme našich dobrovolníků, kteří docházejí za hendikepovanými dětmi,jako třeba dobrovolnice Renáta:„Mám ráda děti. A některé to mají moc těžké. Jako třeba ten „můj“ Dominik. Téměř nevidí, nechodí, nemluví. Chodíme se spolu dívat na vlaky, auta. A tu radost, jakou venku má, tou mě vždy nakazí. Loučíme se s úsměvem, na tváři i v srdci.“

V důsledku pandemie covidu-19 bylo potřeba posílit doučování dětí ze sociálně slabých rodin a také v pěstounských rodinách s vícero dětmi.

Relativně novou formou dobrovolnictví jsou návštěvy u maminek s dvojčaty a trojčaty, aby měly možnost zajít si k lékaři či na úřad.

ADRA se v roce 2023 zapojila na žádost Vítkovické nemocnice v Ostravě do pilotního projektu v oblasti osvěty zdraví u dětí. Projekt chce reagovat na současnou situaci, kdy mnoho dětí nedostává s sebou z domu do školy kvalitní svačiny. Děti a dospívající dostávají (v lepším případě) přímo peníze, za které si však často vybírají potraviny bez valné výživné hodnoty. Speciálně školení dobrovolníci záměrně mladého věku se budou snažit děti a dospívající motivovat ke zdravějšímu životnímu stylu a představí jim lepší volby v nákupu jídla a nápojů.

Dobrovolníci však nenahrazují odbornou péči lékařů ani roli a povinnosti rodičů, jen pomáhají vykrýt v rámci legislativních možností určitá „bílá místa“ tam, kde je potřeba.

Proto na podporu dobrovolnictví u dětí organizujeme i náš letošní jubilejní 10. ročník ADRAběhu 2023.

Každý se může zúčastnit živého výběhu či procházky v některém z 12 měst České republiky nebo dobrovolnictví u dětí podpořit vlastním výběhem či výletem kdekoliv, a to v termínu od 18.5. – 1.6. 2023, registrovat se můžete zde.

Za vaši pomoc a spolupráci vám srdečně děkuje

Martina Špinková

Maxresdefault

Související

Ukrajinsky predseda

Stanislav Nosov: Poděkování za pomoc Ukrajincům

Předseda Ukrajinské unie Církve adventistů sedmého dne Stanislav Nosov navštívil v září roku 2023 Českou republiku a z pražského studia HopeTV pozdravil členy církve. Čeho si na Češích a Slovácích váží a jak se válka projevuje v místě, kde žije, to se dozvíte z tohoto krátkého pozdravu.
čti dále
Image002

Pracovní pozice specialista/ka péče o dárce BanglaKids

Pro oblíbený dárcovský program BanglaKids, který pomáhá 1 300 bangladéšským dětem z chudých rodin získat vzdělání, hledáme posilu do týmu ADRA. Více informací o náplni pozice naleznete zde. Těšíme se na vás Kamil Kreutziger HR manažer ADRA www.adra.cz
čti dále