Spolupráce Komunitního centra Petrklíč s ČS CASD

,
Banner-aktuality-830-415

„Mezi sociálními projekty, které České sdružení Církve adventistů sedmého dne podporuje, zaujímá terénní pečovatelská a asistenční služba KC Petrklíč, již od roku 2015, výjimečné postavení.

Je to jediná služba registrovaná podle zákona o sociálních službách a zařazená do finančních plánů krajských sítí sociálních služeb, kterou ČS podporuje,“ říká vedoucí oddělení sociální služby při ČS CASD Daniel Hrdinka.

Ročně se Petrklíč stará o více než 50 klientů, kterým poskytuje přes 12 tisíc hodin péče či asistence. Smyslem služby je být na blízku těm, kteří již nezvládají pečovat o sebe a svojí domácnost. Mnohdy Petrklíč spolupracuje s rodinnými příslušníky, kterým svou činností ulehčuje v péči o své blízké.

„Důležité je, že se díky péči v přirozeném prostředí klientů daří klienty udržovat v jejich domovech a v okolí jejich blízkých co možná nejdéle,“ dodává předseda spolku Jakub Fraj.

Petrklíč je úzce propojený s církví, protože v roce 2015 vznikl z popudu členů sboru CASD v České Třebové. Nyní se na jeho činnosti podílí nejen ti, ale i členové například ze sboru v Praze na Smíchově.

„V Petrklíči také nemálo členů církve nachází příležitost se zapojit do práce,
která se pro ně stává zároveň křesťanskou službou bližnímu. A v neposlední řadě, je to právě péče nebo asistence poskytovaná Petrklíčem, kterou si mnoho potřebných seniorů z církve volí jako svou sociální službu,“ uzavírá Daniel Hrdinka.
Více o činnosti Komunitního centra Petrklíč se dozvíte na jeho webufacebooku nebo ve videu.

Související

Adra-sos-tornado-v-cr-skody-27.6 (34)

ADRA hledá „tornádo“ dobrovolníky

ADRA hledá komunikačně a organizačně zdatné dobrovolníky z řad studentů VŠ, kteří darují 1 týden (8 dní) svého prázdninového času pomoci lidem zasaženým tornádem v Moravské Nové Vsi.  náplní práce bude celodenní koordinace pomoci v týmu 4-5 lidí kontakt s potřebnými lidmi, dobrovolníky, řemeslníky, apod. nocleh a strava zajištěny od 25.7. dále  Zájemci (příp....
čti dále
Image

ADRA odesílá lidem v první vlně 30 milionů korun

Co vše předcházelo odesílání peněz? Během prvních dvou týdnů po události tým ADRA s pomocí 50 lidí dům od domu zjišťovala v postižené oblasti rozsah škod. 30 lidí v zázemí organizovalo pomoc, komunikovalo s dárci a shromažďovalo potřebné podklady, aby mohla být finanční pomoc lidem co nejdříve odeslána. 10 školených dobrovolníků z intervenčních psychosociálních týmů ADRA...
čti dále