Velikonoce 2020 ve sboru Praha-Smíchov

,
Velikonoce-koncert-final_page-0001-724x1024

Sbor Praha Smíchov zve na sérii setkání vážících se k velikonočnímu času.

Celé velikonoční období odstartovalo setkáním v pátek 12. 2. s Kateřinou Lachmanovou, která uvedla do problematiky prožití Velikonoc jako křesťanská psycholožka a teoložka s přednáškou Velikonoce v Ježíšových stopách.

Na ni bude volně navazovat kázání Soni Sílové na téma Půst, jehož tematika a prožitek může velmi pomoci v duchovní přípravě na Velikonoce a neznamená zdaleka jenom „nejezení“ a trápení se s prázdným žaludkem, jak mnozí vnímáme. Celé kázání bude možné pak prakticky prožít při dobrovolném celosborovém půstu pro duchovní přípravu na Velikonoce, ke kterému bude každý, kdo bude chtít, pozván v týdnu od 21. do 28. března. Další kázání Soni Sílové bude na téma Biblického roku, abychom na základě starozákonních svátků pochopili že i náš „náboženský sborový“ rok může mít praktický hlubší smysl.

Další setkání v neděli 29. března bude ryze studijní s Biblí v ruce, kde budeme pod zkušeným vedením teologa Miloslava Žaluda zkoumat Svátostné stolování v Novém Zákoně a hledat zajímavé biblické souvislosti. Toto jediné setkání bude z technických důvodů mimosbor, a to ve sboru Praha 4 – Lhotka, Zálesí 50.

V sobotu 4. dubna navečer proběhne vystoupení smíchovského pěveckého sboru a jeho hostů se svátečním slovem. A hned následující neděli – 5. dubna – se uskuteční oblíbená procházka turistického oddílu TOM s velikonoční tématikou.

V pátek prožijeme vzácnou chvíli při Pašijovém čtení.

Celý dlouhodobý program naší duchovní přípravy a obnovy ukončí sobotní slavnostní velikonoční Památka večeře Páně s novou možností odevzdání se Bohu.

Celý tento bohatý program je možná něčím nezvyklým v životě sboru a může být jen novým církevním „plácnutím do vody“ – anebo novým duchovním prožitkem a zpřítomněním si toho, co pro nás dobrý Ježíš udělal. Vnímejte každý z Vás celý program jako nabídku ujít společně kousek cesty blíž ke kříži, který pro každého z nás znamená to nejlepší, co každého z nás mohlo v našich životech potkat.

Přejeme Vám všem duchovní požehnání z letošních Velikonoc!

Za sbor Praha Smíchov kazatelé

Soňa Sílová a Václav Vondrášek

Velikonoce-akce-page-0001-724x1024-1

Související

Muzicka-yt-2021-1024x576-1

Online Muzička SZ

V sobotu 12. 6. 2021 poobede bude online vysielanie Detskej celoslovenskej bohoslužby (náhrada bežnej Muzičky). Príspevky do nej poslali deti z celého Slovenska. Pripojiť na vysielanie sa môžete zde. Záznam z vysielania bude dostupný na YouTube kanáli DSŠ – Služba deťom.
čti dále
Adventist-cs-centered-denim-1

Zasedání výboru unie v Brně 23. 5. 2021

Dne 23. 5. 2021 se konalo mimořádné zasedání výboru Česko-Slovenské unie v budově sboru Brno Střední. Již déle než rok probíhala jednání prostřednictvím videokonference. Nyní se členové výboru mohli sejít osobně, protože vládní nařízení v důsledku pandemie umožnila osobní setkání. Na úvod jednání oslovil kazatel Vlastimil Furst členy výboru zamyšlením z Božího slova....
čti dále